Луксозното поделение на Nissan публикува първите изображения на нов спортен модел с хибридно задвижване, който ще дебютира на салона в Женева догодина. Средноразположеният двигател с вътрешно горене ще зарежда акумулаторите, които на свой ред ще захранват електромоторите на автомобила. Главен конкурент на колата ще бъде Porsche Boxster.
Малкото спортно Infiniti ще заимства дизайнерски черти от концепта Essence, показан преди две години пак в Женева, твърди британското сп. AutoExpress. Ако реакцията на публиката в Швейцария е положителна, японците най-вероятно ще търсят партньор за финализирането на проекта, като най-вероятните кандидати са Red Bull Racing и Mercedes-Benz.
Infinti вече обяви официално, че започва монтирането на 2.1-литрови щутгартски дизели за луксозните седани от M- и G-сериите си от 2013 г. Японците разработват и ново купе-кросоувър на базата на A- и B-класата на Mercedes-Benz. Новият модел ще споделя стилистиката на концепта Etherea и по непотвърдени данни ще стане първото Infiniti, сглобявано в Европа.